Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Abdulbaki AYDIN inşaat sektörüne 1978 yılında kendi ismiyle ilk adımı atmış 1990 yılında ABA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. yi kurup kurumsallaşarak yoluna devam etmiştir.
 
O yıllarda İnşaat Sektöründeki büyük iş hacmini daha iyi değerlendirmek amacıyla AYBA İnş. LDT ŞTİ’  kurmuş, bir süre sonrada Bugün ki Adıyla ABAMER Mermer Maden A.Ş. yi kurarak bir taraftan İnşaat malzemeleri üretimi (demir ürünleri, fayans, seramik, mermer, xps yapıştırıcıları, derz dolguları) yapmaktadır,  diğer taraftan da birçok inşaat malzemesini bayiliği bulunmaktadır.
 
ABA İnşaat kurduğundan itibaren doğruluk, dürüstlük ve kaliteden ödün vermeden Bilgi ve teknolojiden yararlanarak adımlarını ağır ancak sağlam atarak belli bir istikrar çizgisiyle ilerlemiştir. Firmamız bugüne kadar üstlendiği işleri Üstyapıda;(Hastane, okul, konut, çeşitli devlet binaları, Altyapıda; İçme suyu Şebekeleri, Kanalizasyon şebekeleri ve Arıtma tesisleri) başarıyla tamamlamış ve inşaat sektöründe kendisine mütebaki ancak sağlam ve saygın bir yer edinmiştir.
 
Firmamız 30 Yıllık tecrübesiyle Bundan sonrada prensiplerinden ödün vermeden teknolojinin getirdiği yenilikleri de kullanarak daha iyiye, daha moderne ve daha kaliteliye ulaşmayı kendine hedef seçmiştir.

Görseller